| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Working Mode | Pulse Doppler |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Data Rate | Searching: ≤ 2s |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Working Mode | Pulse Doppler |
| Power Supply | AC 220V |
| Weight | ≤ 60kg (Including PTZ) |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Working Frequency | S-band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Working Frequency | S-band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
| Detection Range | 150m ~ 10.0km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01 Square Meter) |
| Azimuth Coverage | 0° ~ 360° |
| Speed Accuracy | 0.5m/s - 45m/s |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Power Consumption | ≤ 200W |
|---|---|
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Weight | ≤ 60kg (Including PTZ) |
| Data Interface | Data Interface |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 M²) |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |