| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
|---|---|
| Power Consumption | ≤250W |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/120W |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |
| Power Supply | AC220V/40W |
|---|---|
| Dimensions | 445mm × 300mm × 400mm |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |
| Net Weight | ≤10kg |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Name | Drone Detector Radar |
|---|---|
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Control Mode | Supports Directional Drone Deterrence With Output Power −70 DBm To +20 DBm |
| Effective Range | > 20-30KM (line-of-sight) |
| Spoofing Coverage Angle | Horizontal 0–360°, Vertical −90° To +90° |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz |
| Name | Air Surveillance Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Drone Detection |
| Type | Security Protection Products |
| Working System | Phased Array System (azimuth Scanning + Pitch Scanning) Pulse Doppler |
| Name | Anti Drone Detection System |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Power Output | 10mW |
| Coverage | 360°whole Airspace |
| Reaction Time | <10.0s |
| Frequency Tolerance | ≤ ±2×10-6 |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 5KM-10km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 505*600*105mm |