| Type | Jammer Equipment,Portable .,Case,One Key Return Control Drone Back To Ground Or Starting Point,Gps Tracker |
|---|---|
| Color | Black,Standard Black |
| Application | Public Safety,For Pregnant . Anti-Tracking Anti-Spying Anti-Radiation,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Weight | 10.5KG,12kg,10.92kg(24.07lbs),45kg |
| Condition | New |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
|---|---|
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Detection Range | 1-3km |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Power Supply | AC Adapter (AC220V-DC12V) |
|---|---|
| Dimensions | 238mm (width) * 60mm (height) * 395mm (length) |
| Net Weight | 7.0kg |
| Type | Gps Tracker,Frequency Control,UAV Jammer |
| Warranty | 36 Months,2 Years,12 Months,3 Years,1 Years |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer |
| Application | Security Equipment |
| Function | Drone Jammer |
| Trademark | OEM Available |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Detectable Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
| Detection Distance | 1-2km |
| Detection Frequency Band | 300MHz - 6200MHz |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Name | Drone Jammer Module |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable |
| Output Power | 10w |
| Frequency | 5725-5850mhz |
| Function | Detector, Tracking, Jammer |
|---|---|
| Detection | Radar |
| Trademark | Customized |
| Range | 1km/3km/4-6km |
| Specification | 100 Kgs Around |
| Name | Drone Jamming Device |
|---|---|
| Detection Range | Packet Analysis: >3km* Digital Video Transmission: >3km* Analog Video Transmission: ≥3km* Digital Remote Control: ≥1km |
| Strategy Support | Automatic Mode, Manual Mode |
| Power Consumption | <1500W |
| Power Supply | AC 220V |