| Jamming Radius | 3m To 30m (20m To 100m For UAV Drones) |
|---|---|
| Output Power | 1W Per Band, 10W Total |
| Power Supply | AC 100-240V 50/60Hz To DC 12V |
| Dimensions | 145 X 95 X 45mm (excluding Antennas) |
| Weight | 1.5kg |
| Name | Portable Anti Drone Jammer |
|---|---|
| Device Color | Green |
| Operating Temperature | -20℃ To 65℃ |
| Working Current | 4-5A |
| Battery Capacity | 32000mAh |
| Power Supply | AC 220V-DC 24V |
|---|---|
| Battery Working Time | 30 Minutes |
| Working Temperature | -20°C To +55°C |
| Power Consumption | 240W |
| Panel Antenna | 10dBi Gain |
| Color | Black |
|---|---|
| Battery Life | 45-70 Minutes |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Dimensions | 277 × 80 × 51mm |
| Weight | 2KG (Device), 3.6KG (Packed) |
| Power Supply | AC220V Or 110V |
|---|---|
| Total Output Power | 400 Watt |
| Weight | 28 Kg |
| Dimensions | 592 * 395 * 265 Mm |
| Jamming Range | 50-600 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Battery Working Time | 40 Minutes |
|---|---|
| Power Consumption | 240W |
| Weight | 4.3KG, Packing Weight:7KG |
| Size | 660X290X50mm |
| Directional Panel Antenna | 8dBi |
| Operating Temperature | -20ºC To +70ºC |
|---|---|
| Altitude Limit | ≤ 2500m |
| Power Supply | 220V 50Hz |
| Power Consumption | 5,000 W (including Cloud Platform And Jammer) |
| Weight | 150kg (including Cloud Platform And Jammer) |
| Power Supply | Internal Battery: 24V, 3500mAh; Or External Battery |
|---|---|
| Battery Life | 45-70 Minutes |
| Power Consumption | 55W |
| Panel Antenna | 10dBi Gain |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |