| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
|---|---|
| Weight | 4.3KG (Device), 7KG (Packed) |
| Dimensions | 660*290*50mm |
| Battery Runtime | 40-50 Minutes |
| Total Output Power | 100W |
| Name | Drone Detection Systems |
|---|---|
| Detection And Identification Of Drone Types | DJI Series Drones, FPVs, Xiaomi, Yuneec, Hubsan, Powervision, Tello Drones Etc. |
| Detection Frequency Band | 900MHz,1.2GHz,1.4GHz, 2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection And Positioning Distance | 1~10km |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Jamming Radius | 2-3 Kilometers |
|---|---|
| Power Consumption | 300W |
| Main Unit Weight | 22Kg |
| Dimensions | 446×316×150mm |
| Humidity Range | 30%-95% |
| Power Supply Mode | Inner Battery: 24V, 5AH |
|---|---|
| Working Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Weight | 5.2KG (Packing Weight: 8KG) |
| Size | 340*270*150mm |
| Inner Antenna | 6-8dBi Gain |
| Total Power | 550W |
|---|---|
| Power Supply | AC220V |
| Interference Range | 1000-2000m |
| Weight | 38kg |
| Antennas | 8 Omnidirectional Antennas |
| Total Output Power | 200W |
|---|---|
| Interference Range | 1500-3000 Meters |
| Power Supply | AC100-240V / DC24V |
| Charging Time | 3-4 Hours |
| Built-in Battery | 24V 40A |
| Operating Temperature Range | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Resistance | IP52 |
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |
| Working Temperature | -22°C To +70°C |
|---|---|
| Weight | 22kg |
| Size | 50*300*100mm (bracket Width: 10cm) |
| Charging Time | 3-4 Hours (built-in Lithium Battery) |
| Use Time | 45-70 Minutes |
| Working Environment | -25°C To 50°C |
|---|---|
| Protection Level | IP55 (Rain-proof) |
| Host Weight | Maximum 35kg |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |