| Main Unit Weight | 6kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 21 × 10cm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20°C To +50°C |
| Power Consumption | 200W |
| Name | Convoy Bomb Jammer |
|---|---|
| Warranty | 12 Months From Delivery Date |
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Gross Weight | 60kg |
| Package Size | 800*700*600mm |
| Total Power | 40W |
|---|---|
| Antenna Gain | 10dBi |
| Output Channels | 4 |
| Jamming Range | 800m-1.2km |
| Blocked Frequencies | 900MHz, 1575MHz, 2400MHz, 5800MHz |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Operational Range | 2 Kilometers |
|---|---|
| Jamming Frequencies | GPS, WIFI 2.4G, 5.8G |
| Target Systems | UAVs, Drones, Unauthorized Aircraft |
| Application | Security, Military, Critical Infrastructure Protection |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Cell Phone GPS Jammer |
|---|---|
| Weight | 1.8 Kg |
| Dimensions | 200 X 135 X 50mm (Main Unit Only, Excluding Antennas) |
| Warranty | 1 Year |
| Working Time | 50 Minutes |
| Operating Temperature Range | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Operating Temperature Range | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Charging Time | 5 Hours |
| Operational Power | 90-260V AC Or 12/24V DC |
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Detectable Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
| Detection Distance | 1-2km |
| Detection Frequency Band | 300MHz - 6200MHz |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Power Supply | AC 220V-DC 24V |
|---|---|
| Battery Working Time | 30 Minutes |
| Working Temperature | -20°C To +55°C |
| Power Consumption | 240W |
| Panel Antenna | 10dBi Gain |