| Name | Anti UAV Drone Jammer |
|---|---|
| Battery Life | 45-70 Minutes |
| Operating Temperature | -20℃ To +55℃ |
| Power Consumption | 55W |
| Dimensions | 277×80×51mm |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Name | UAV Drone Jammers |
|---|---|
| Product Size | 450 × 105 × 60mm |
| Product Weight | Approximately 1.5kg |
| Output Power | Total 20W, 5-10W Per Band |
| Jam Signal Type | Drones RC 2.4G/5.8GHz/GPS GLONASS L1 Signals |
| Name | 8 Antenna Jammer |
|---|---|
| Jamming Radius | 50-150 Meters |
| Product Size | 600 X 350 X 95mm (excluding Antennas) |
| Product Weight | Approximately 15kg |
| Output Power | Total 150W |
| Name | Backpack Jammer |
|---|---|
| Power Supply | AC110-220V |
| Shielding Area | 30-500M (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Power Consumption | 200W |
| Weight | 12Kg |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Antenna Type Options | Directional Or Omni-Directional Antennas Option |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Detectable Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
|---|---|
| Detection Distance | 1-5 Km |
| Detection Frequency Band | 860-930MHz, 1.2G, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8G |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Dimensions | 167mm × 83mm × 42mm (L×W×H) |
| Detection Distance | ≥10km (depends On Working Conditions) |
|---|---|
| Direction Finding Accuracy | ≤±3° |
| Jamming Distance | ≥3km (depends On Working Conditions) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Name | FPV Detector |
|---|---|
| Detect Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
| Detection Frequency Band | 860-930MHz , 1.2G,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz, 5.8G |
| Detection Distance | 1-5km |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Jamming Radius | 400-1000 Meters |
|---|---|
| Power Supply | AC110 Or 220-240V / DC 27V |
| Dimensions | 560 × 235 × 95mm |
| Weight | 11kg |
| Total Output Power | 150W |