| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1-3km |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Power Supply | Internal Battery: 24V, 8.5A |
|---|---|
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Battery Runtime | 40-50 Minutes |
| Total Output Power | 125W |
| Power Consumption | 250W |
| Name | Drone Detection Systems |
|---|---|
| Detection And Identification Of Drone Types | DJI Series Drones, FPVs, Xiaomi, Yuneec, Hubsan, Powervision, Tello Drones Etc. |
| Detection Frequency Band | 900MHz,1.2GHz,1.4GHz, 2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection And Positioning Distance | 1~10km |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Name | Convoy Bomb Jammer |
|---|---|
| Dimensions | 661×460×270mm |
| Weight | 55Kg |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Name | Portable 5G Jammer |
|---|---|
| Weight | 1.8 Kg |
| Dimensions | 200 X 135 X 53mm (Main Unit Only, Excluding Antennas) |
| Power Supply | AC 100-240V Or 12V Car Charger |
| Output Power | 1W Per Band, Total 21W |
| Name | Drone Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Net Weight | 0.9KG |
| Total Output Power | 1W~1000W |
| Jamming Radius | 1-2km |
|---|---|
| Output Power | 40W |
| Main Engine Weight | 12Kg |
| Size | 346×216×100mm |
| Humidity Range | 30%-95% |
| Operating Humidity | 30% - 95% |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +65°C |
| Dimensions | 385 × 307 × 180mm |
| Power Consumption | 600W |
| Power Supply | AC220V, DC24-28V |