| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
|---|---|
| Total Output Power | 160W |
| Dimensions | 830*370*240mm |
| Weight | 7.3KG (Unit), 18KG (Package) |
| Battery Life | 30-40 Minutes |
| Name | Drone Jammer Gun |
|---|---|
| Output Power | 37dbm |
| Power Supply | Built-in Battery 24V, 8A (120 Minutes Full Power Operation) |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Drone Signal Blockers |
|---|---|
| Host Weight | 2kg |
| Working Environment | -30°C To 60°C |
| Battery Quantity | 2 Units |
| Total Output Power | 30W |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Dimensions | 650×350×300mm |
| Power Supply | AC220V, 110V, Or DC28V |
| Main Unit Weight | 30Kg |
| Humidity Range | 30%-95% |
| Name | Anti Drone Device |
|---|---|
| Operating Humidity | 5% To 80% |
| Device Dimensions | 513mm × 462mm × 233mm |
| Device Weight | 40kg |
| Voltage | AC110V Or 220-240V / DC 24V-27V |
| Operating Temperature | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Cooling | Forced Air Cooling |
| Operational Power | 90-260V AC / 24V DC Internal Power Supply |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Built-in Battery | 24V10A (provides 2 Hours Continuous Operation) |
|---|---|
| Jamming Radius | >1500 Meters (up To 2000m For Standard UAVs) |
| Dimensions (L×W×H) | 785×268×91mm (excluding Antennas) |
| Weight | 6kg |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Name | Portable Anti Drone Jammer |
|---|---|
| Device Color | Green |
| Operating Temperature | -20℃ To 65℃ |
| Working Current | 4-5A |
| Battery Capacity | 32000mAh |
| Name | Anti Drone Gun |
|---|---|
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Name | Portable Drone Signal Jammer |
|---|---|
| Power Consumption | 240W |
| Dimensions | 277 × 80 × 51 Mm |
| Weight | 5.0 Kg (Unit), 13 Kg (Packed) |
| Battery Working Time | 45 Minutes |