| Coverage | Azimuth 360° / Vertical 40° |
|---|---|
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
| Working System | 30,500 |
| Detection Speed | 1m/s-75m/s |
| Data Rate | ≥0.5Hz (Antenna Rotation ≥30rpm) |
| Weight | 15 Kg |
|---|---|
| Size (L×W×H) | 320×120×430 Mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Jamming Range | 20-120 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Elevation Coverage | 40° |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Name | Wideband Power Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Product Size | 160*100*18.8mm |
| Net Weight | 500g |
| Product Name | Jamming Module |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable |
| Output Power | 30W |
| Product Size | 111.7*37.3*19.5mm |
| Name | Backpack Signal Jammer |
|---|---|
| Navigation Spoofing Feature | Drone No-Fly Zone Projection (Forced Landing), Directional Displacement; |
| Defense Distance | 1-5km ( PA RF Power 25W); |
| Deception Intervention Time | 2s; |
| Effective Deception Angle | Horizontal: 360 °, Vertical: ±90 °; |
| Name | Phased Array Radars |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Detect Range For Drone | 5km |
| Name | RF Power Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 1W~1000W |
| Frequency | 20Mhz~20GHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Name | RF Broadband Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 1W~1000W |
| Frequency | 20Mhz~20GHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Name | Air Surveillance Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 5km |