| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 5KM-10km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Frequency Range | 300-6200MHz |
| Drone Detection | Drones Including DJI Autel Fpv,etc |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Dimension | 782mm * 549mm * 198mm (Antenna) |
| Weight | ≤ 60kg (Including PTZ) |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 10KM-20KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 650*820*120mm |
| Coverage | Azimuth 360 Degree / Vertical 40 Degree |
|---|---|
| Detection Speed | 1m/s - 75m/s |
| Data Rate | ≥ 0.5Hz (Antenna Rotation ≥ 30rpm) |
| Rated Power | 400W |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 655*680*115mm |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 300MHz - 6200MHz |