| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 5-10 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤ 100m |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
| Working Mode | Pulse Doppler |
| Power Supply | AC 220V |
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
|---|---|
| Coverage | Azimuth: 360° / Vertical: 40° |
| Detection Speed | 1m/s - 75m/s |
| Minimum Detection Distance | ≤150m |
| Maximum Detection Targets | 200 |
| Power Supply | AC 200-240V |
|---|---|
| Rated Power | 400W |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 × 925 × 360mm |
| Min Detection Distance | ≤ 150m |
| Min Detection Distance | ≤150m |
|---|---|
| Rated Power | 400W |
| Power Supply | AC200-AC240 |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 X 925 X 360mm |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Detection Frequencies | 30Mhz- 6Ghz,including 2400MHZ |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Working Mode | Pulse Doppler |
| Power Supply | AC 220V |
| Weight | ≤ 60kg (Including PTZ) |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
|---|---|
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
| Minimum Detection Range | ≤ 100m |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
|---|---|
| Coverage | Azimuth: 360° / Vertical: 40° |
| Detection Speed | 1 M/s - 75 M/s |
| Minimum Detection Distance | ≤ 150m |
| Power Supply | AC 200-240V |