| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Operating Band | X-Band |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 8KM-15km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Jamming Radius | 400-1000 Meters |
|---|---|
| Power Supply | AC110 Or 220-240V / DC 27V |
| Dimensions | 560 × 235 × 95mm |
| Weight | 11kg |
| Total Output Power | 150W |
| Coverage | 500-1000 Sqm |
|---|---|
| Transmission Rate | 200MHz |
| Antennas | 5dBi |
| Weight | 5KG |
| Power Supply | AC 100-240V, DC 9V5A |
| Power Supply | AC110-240V, DC28V |
|---|---|
| Energy Consumption | 240W |
| Weight | 7kg |
| Humidity | 5% - 95% |
| Dimensions | 380(L) * 300(W) * 90(H) Mm |
| Power Supply | AC220V Or 110V |
|---|---|
| Total Output Power | 400 Watt |
| Weight | 28 Kg |
| Dimensions | 592 * 395 * 265 Mm |
| Jamming Range | 50-600 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Name | Wifi Signal Amplifier |
|---|---|
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Power Supply | 5V~16V/2A DC |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Total Output Power | 13 Watt |
|---|---|
| Power Supply | AC110-240V, DC 12V |
| Weight | 2.5kg |
| Size | 278*137*42mm |
| Running Temperature | -10°C To +55°C |
| Network Compatibility | 2G, 3G, 4G, GSM |
|---|---|
| Coverage Area | 500-1000 Sqm |
| Transmission Rate | 75MHz |
| Frequency | 900/1800MHz |
| Gain | 75dB |
| Humidity | 5% - 95% |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C To +55°C |
| Weight | 7kg |
| Energy Consumption | 240W |
| Jamming Range | 10-80m Radius (dependent On Local Signal Intensity) |