| Application | Anti-drone, 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Omni Disruption Range | 1 - 3km, According To Signal Density Of Mobile Net |
| Direction Finding Accuracy | ≤30°(spectrum), ≤0.5°(Drone ID) |
| Detection Radius | 1~5km |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Direction | Omnidirectional 360 Degree |
| Main Unit Size | 280×180×90mm (excluding Antennas) |
| Antenna Length | 500mm |
| Environment Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Name | Anti Drone Gun |
|---|---|
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Application | Anti-drone, 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Omni Disruption Range | 1 - 3km, According To Signal Density Of Mobile Net |
| Direction Finding Accuracy | ≤30°(spectrum), ≤0.5°(Drone ID) |
| Detection Radius | 1~5km |
| Power Supply | AC110-240V, DC 12V |
|---|---|
| Weight | 2.5kg |
| Size | 278*137*42mm |
| Running Temperature | -10°C To +55°C |
| Humidity | 5% - 95% |
| Built-in Battery | 24V10A (provides 2 Hours Continuous Operation) |
|---|---|
| Jamming Radius | >1500 Meters (up To 2000m For Standard UAVs) |
| Dimensions (L×W×H) | 785×268×91mm (excluding Antennas) |
| Weight | 6kg |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Output Power | >20W |
|---|---|
| Main Unit Weight | 1.1Kg |
| Size | 500×42×100mm |
| Humidity | 5%-95% |
| Operating Temperature | -20°C To +50°C |
| Power Consumption | 1000W |
|---|---|
| Power Supply | AC220V, DC24-28V |
| Main Engine Weight | 45Kg |
| Protection Level | IP40 |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Detection Range | 100-2000m (urban Environment, Tested By DJI AIR2 Target) |
|---|---|
| Probe Azimuth | 0°-360° (omnidirectional Antenna) |
| Power Consumption | 900W |
| Jamming Range | 800-1500m |
| Dimensions | 520×400×230mm |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Product Name | Stationary Drone Detection System |
| Distance | 10KM Radius |
| Detection Frequencies | 30Mhz- 6Ghz,including 2400MHZ |