| Name | Anti UAV Drone Jammer |
|---|---|
| Battery Life | 45-70 Minutes |
| Operating Temperature | -20℃ To +55℃ |
| Power Consumption | 55W |
| Dimensions | 277×80×51mm |
| Name | Backpack Jammer |
|---|---|
| Power Supply | AC110-220V |
| Shielding Area | 30-500M (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Power Consumption | 200W |
| Weight | 12Kg |
| Humidity | 30%-95% |
|---|---|
| Jamming Range | 50-200m (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Weight | 21Kg |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Total Output Power | 250Watt |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Name | Convoy Bomb Jammer |
|---|---|
| Dimensions | 661×460×270mm |
| Weight | 55Kg |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1-3km |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Name | Drone Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Net Weight | 0.9KG |
| Total Output Power | 1W~1000W |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
|---|---|
| Antenna Gain | 5dBi |
| Jamming Modules | 6 |
| Jamming Range | 5-50m (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Jamming Source | Frequency Scan Technology |
| Jamming Radius | 400-1000 Meters |
|---|---|
| Power Supply | AC110 Or 220-240V / DC 27V |
| Dimensions | 560 × 235 × 95mm |
| Weight | 11kg |
| Total Output Power | 150W |
| Detection Distance | ≥10km (depends On Working Conditions) |
|---|---|
| Direction Finding Accuracy | ≤±3° |
| Jamming Distance | ≥3km (depends On Working Conditions) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |