| Name | Drone Jammer Gun |
|---|---|
| Output Power | 37dbm |
| Power Supply | Built-in Battery 24V, 8A (120 Minutes Full Power Operation) |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Anti Drone Device |
|---|---|
| Operating Humidity | 5% To 80% |
| Device Dimensions | 513mm × 462mm × 233mm |
| Device Weight | 40kg |
| Voltage | AC110V Or 220-240V / DC 24V-27V |
| Name | UAV Drone Jammers |
|---|---|
| Product Size | 450 × 105 × 60mm |
| Product Weight | Approximately 1.5kg |
| Output Power | Total 20W, 5-10W Per Band |
| Jam Signal Type | Drones RC 2.4G/5.8GHz/GPS GLONASS L1 Signals |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Output Power | 50W Per Band,50W-100W (47-50dBm),100W (50dBm),100Watts,50w(47dBm) |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Direction | Omnidirectional 360 Degree |
| Main Unit Size | 280×180×90mm (excluding Antennas) |
| Antenna Length | 500mm |
| Environment Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Name | Handheld Signal Jammer |
|---|---|
| Total Output Power | 40W |
| Battery | +24V/5AH LiFe PO4 |
| Working Time | 1.5 Hours |
| Inner Box Dimensions | 450×350×300mm |
| Name | Drone Signal Blockers |
|---|---|
| Host Weight | 2kg |
| Working Environment | -30°C To 60°C |
| Battery Quantity | 2 Units |
| Total Output Power | 30W |
| Name | 8 Antenna Jammer |
|---|---|
| Jamming Radius | 50-150 Meters |
| Product Size | 600 X 350 X 95mm (excluding Antennas) |
| Product Weight | Approximately 15kg |
| Output Power | Total 150W |
| Name | Wifi Drone Jammer |
|---|---|
| Ambient Temperature | -10℃ To +50℃ |
| Relative Humidity | ≤80% |
| Power Consumption | ≤360W |
| Battery | 24V, 33AH, Built-in Standby Battery Provides 90-120 Minutes Operation |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
|---|---|
| Total Output Power | 160W |
| Dimensions | 830*370*240mm |
| Weight | 7.3KG (Unit), 18KG (Package) |
| Battery Life | 30-40 Minutes |