| Battery | 27V 56Ah Built-in |
|---|---|
| Dimensions | 630×500×350mm (excluding Antennas) |
| Net Weight | 50kg |
| Gross Weight | 56kg (including Antennas) |
| Operating Temperature | -30°C To 60°C |
| Dimensions | 490×340×90mm |
|---|---|
| Weight | 4.9KG (Device), 6.5KG (Packed) |
| Power Consumption | 350W |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Battery Runtime | 60 Minutes |
| Net Weight | 1kg |
|---|---|
| Gain | 5-10dBi |
| Dimensions | 60 × 3.8 Cm (length × Width) |
| Type | Omni Directional Antenna |
| Package Size | 25 × 35 × 25 Cm |
| Jamming Frequency Range | 2.4 GHz, 5.8 GHz, GNSS Bands |
|---|---|
| Effective Range | Up To 2 Kilometers (depending On Model) |
| Power Supply | AC/DC With Battery Backup Options |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Compliance | Meets International Regulatory Standards |
| Probe Success Rate | ≥99% |
|---|---|
| Identify Response Times | ≤3s |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Detection Frequency | 100MH Z ~6GH Z |
| Operating Temperature | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Cooling | Forced Air Cooling |
| Operational Power | 90-260V AC / 24V DC Internal Power Supply |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Power Supply | AC100-240V |
| Working Time | 40 Minutes |
| Weight | 1.2 Kg |
| Dimension | 145 X 95 X 45mm |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Output Power | 50W Per Band,50W-100W (47-50dBm),100W (50dBm),100Watts,50w(47dBm) |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Power Consumption | 60 Watt |
|---|---|
| Weight | 2.5kg |
| Size | 278*137*42mm |
| Power Supply | AC110-240V, DC 12V |
| Type | GPS, WiFi, RF Jammers |