| Working Temperature | -20℃ To 75℃ |
|---|---|
| Body Weight | 25.0 Kg |
| Total Output Power | 220W |
| Working Humidity | 35-95% |
| Body Size | Body 45×35×25 CM (antenna 6×2 CM) |
| Name | Drone Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Net Weight | 0.9KG |
| Total Output Power | 1W~1000W |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |
| Power Supply | AC220V, DC 28V |
|---|---|
| Weight | 16Kg |
| Dimensions | 40×38×32cm |
| Operating Temperature | -20℃ To +55℃ |
| Jamming Source | Frequency Scan Technology |
| Name | Anti Drone Module |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 50W |
| Working Frequency | 720-1020MHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Type | RF Module |
|---|---|
| Application | RF Power Amplifier |
| Product Size | 100*58*13mm |
| Net Weight | 0.8KG |
| Total Output Power | 1W~1000W |
| Name | RF Power Amplifier |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable |
| Output Power | 1W~1000W |
| Frequency | 20Mhz~20GHz |
| Jamming Radius | 50-600M (environment And Signal Strength Dependent) |
|---|---|
| Host Weight | 85Kg |
| Host Dimensions | 625×500×700 Mm (L×H×W) |
| Working Temperature | -20 To +55° Celsius |
| Antenna Configuration | 13 External Omni-directional Antennas |
| Output Power | 1300W |
|---|---|
| Power Supply | AC110-240V, 24V Or 48V DC |
| Operating Hours | Unlimited |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20 To +55°C |
| Output Power | 1000 Watts |
|---|---|
| Power Supply | AC110-240V, 24V DC |
| Operating Hours | Unlimited |
| Internal Modulation | FM Hopping Frequency |
| Modules Per Unit | 11 |