| Name | Portable Signal Jammers |
|---|---|
| Type | Gps Tracker,Frequency Control,UAV Jammer |
| Warranty | 36 Months,2 Years,12 Months,3 Years,1 Years |
| Size | 85mmx 37mmx 23mm,320*200*460mm,150mm*100mm*16mm,65mm X 61mm X 26mm |
| Color | Black,White |
| Name | Backpack Signal Jammer |
|---|---|
| Navigation Spoofing Feature | Drone No-Fly Zone Projection (Forced Landing), Directional Displacement; |
| Defense Distance | 1-5km ( PA RF Power 25W); |
| Deception Intervention Time | 2s; |
| Effective Deception Angle | Horizontal: 360 °, Vertical: ±90 °; |
| Name | Drone Signal Jammers |
|---|---|
| Weight | 6.0Kg |
| Dimensions | 960×400×230 Mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Power Consumption | 180W |
| Battery | 4000mA/H Built-in With AC Adapter (DC12V) |
|---|---|
| Jamming Range | 1-20M (depending On Signal Strength) |
| Weight | 650g |
| Dimensions | 126x76x35mm (excluding Antennas) |
| Working Time | 1-2 Hours |
| Name | Handheld Signal Jammer |
|---|---|
| Total Output Power | 40W |
| Battery | +24V/5AH LiFe PO4 |
| Working Time | 1.5 Hours |
| Inner Box Dimensions | 450×350×300mm |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
|---|---|
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Gain | 45/50dB,50dB,45dB |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Operating Temperature Range | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Resistance | IP52 |
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |
| Name | Handheld Signal Jammer |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 To +55°C |
| Humidity | 30%-95% |
| Built-in Battery | 7.4V/12000mAh |
| Gross Weight | 2KG |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |