| Name | Drone Anti Jammer Device |
|---|---|
| Frequency Range | 2400-2500MHz | 5150-5350MHz/5725-5850MHz |
| Input Trigger Power | Min:3dBm Max:23dBm | Min:3dBm Max:23dBm |
| Current Supply | 3.2A@Pout 43dBm 16.8V | 3.2A@Pout 43dBm 16.8V |
| Storage Temperature | 40ºC~+150ºC |
| Dimensions | 513 × 462 × 233 Mm |
|---|---|
| Weight | 29.9 Kg |
| Humidity | 5% - 95% |
| Block Range | 100-500m (dependent On Local Environment) |
| Energy Consumption | 1180W |
| Name | Multi Band Jammer |
|---|---|
| Color | Black |
| Frequency | 8.2mhz,58KHz,58Khz/8.2Khz,8.2 MHz±2%,8.2M / 58K |
| Dimension | 40mmx40mm,4*4cm,157*44*7cm,195.0*137.0*11.7mm,25*30*20mm |
| Weight | 12.5kg/carton,345g |
| Name | Signal Booster Amplifier |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable |
| Output Power | 100w |
| Frequency | 1080-1360MHZ |
| Product Name | Jammer Module |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 30W |
| Product Size | 117*40*18mm |
| Frequency | 20-6000MHZ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Origin | China |
|---|---|
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Detection Range | 1-3km |
| Jammer Antenna | Directiona +Omni-Directional Antenna |
| Production Capacity | 100Piece/Year |
| Specification | 200kgs |
|---|---|
| Effective Range | 1km/3km/4-6km |
| Origin | China |
| Application | Conference Center |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| GNSS | 1550-1620 MHz |
|---|---|
| Range | Remote Control Signal 1-3km |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Power Supply | Internal Battery: 24V, 8.5A |
|---|---|
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Battery Runtime | 40-50 Minutes |
| Total Output Power | 125W |
| Power Consumption | 250W |