| Charging Method | 29.4V Charging Adapter |
|---|---|
| Total Output Power | 135W |
| Jamming Distance | 2.5-3km (Mavic 2) |
| Battery Working Time | 40 Minutes |
| Weight | 4.35kg |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
|---|---|
| Weight | 4.3KG (Device), 7KG (Packed) |
| Dimensions | 660*290*50mm |
| Battery Runtime | 40-50 Minutes |
| Total Output Power | 100W |
| Name | UAV Drone Jammers |
|---|---|
| Product Size | 450 × 105 × 60mm |
| Product Weight | Approximately 1.5kg |
| Output Power | Total 20W, 5-10W Per Band |
| Jam Signal Type | Drones RC 2.4G/5.8GHz/GPS GLONASS L1 Signals |
| Built-in Battery | 24V10A (provides 2 Hours Continuous Operation) |
|---|---|
| Jamming Radius | >1500 Meters (up To 2000m For Standard UAVs) |
| Dimensions (L×W×H) | 785×268×91mm (excluding Antennas) |
| Weight | 6kg |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Size | 820×300×80mm |
|---|---|
| Weight | 6.45kg |
| Effective Range | 2000-2500 Meters (depends On Real Environment) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Net Weight | 16kg |
|---|---|
| Total Power | 75W |
| Working Temperature | -30°C To 60°C |
| Package Size | 550 X 450 X 300mm |
| Shielding Radius | 20-500 Meters At -75dBm |
| Total Power | 550W |
|---|---|
| Power Supply | AC220V |
| Interference Range | 1000-2000m |
| Weight | 38kg |
| Antennas | 8 Omnidirectional Antennas |
| Power Supply Mode | Inner Battery: 24V, 5AH |
|---|---|
| Working Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Weight | 5.2KG (Packing Weight: 8KG) |
| Size | 340*270*150mm |
| Inner Antenna | 6-8dBi Gain |
| Operating Temperature Range | -20°C To +65°C |
|---|---|
| Resistance | IP52 |
| Relative Humidity | 5%-95% Non-condensing |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Working Temperature | -22°C To +70°C |
|---|---|
| Weight | 22kg |
| Size | 50*300*100mm (bracket Width: 10cm) |
| Charging Time | 3-4 Hours (built-in Lithium Battery) |
| Use Time | 45-70 Minutes |